Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

kiedy-budowac-dobre-witryny-www [18/11/2019 17:31] (aktuální)
191.101.65.7 vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Kiedy budować dobre witryny www ======
 +Przed przystąpieniem jakiejś decyzji o tym, czy chcemy posiadać system CMS, warto dowiedzieć się coś dobrze o tym, czym w zespole istnieje taka aplikacja. CMS to sposób, który pomaga zarządzanie stroną i wskazywaną na niej historią, bez konieczności bycia wiedzy na punkt kodu HTML. Używanie CMS-a przypomina pracę z planami uczestniczącymi w sposobach „okienkowych”,​ takimi jak programy do edycji tekstu, z jakich większość spośród nas ma na co dzień.
 +
 +Przed wybraniem firmy, która w domowej możliwości posiada systemy CMS, warto poznać się ze środkiem jego tworzenia. Spora część firm oferuje dojazd do grup demo aplikacji, w jakiej można sprawdzić oferowaną funkcjonalność. [[https://​www.sudeckiehoryzonty.com.pl\|sudeckiehoryzonty.com.pl]]
 +
 +W trakcie prac nad stroną (lub więcej przed ich powstaniem),​ wykorzystujący będzie wymagał wybrać dla narodowej firmy domenę chyba, że posiada już zarejestrowany adres. Wszystkie występujące w Sieci strony internetowe są własny unikalny adres. Wybór adresu chodzi do właściciela strony. O tym, jak wybierać adresy internetowe dla stron powiemy sobie za chwilę, ale wcześniej wytłumaczmy,​ czym w komplecie jest domena.
 +
 +Domena to adres internetowy,​ pod jakim szuka się strona. Jedna domena dostarcza do samej strony, jednak na tę jedną stronę internetową można zdobyć poprzez różne adresy internetowe.
 +
 +Domeny wyrażają się z dwóch części:
 +
 +nazwa – np. nazwa marki lub fraza charakteryzująca witrynę (w adresie www.aptus.pl firmą jest wyraz „aptus”);​
 +rozszerzenie – kategoryzuje domeny (rozszerzenie w adresie to serię po marce i kropce).
 +
 +Rozszerzenie domen może wybierać kraj pochodzenia (np. .pl – Polska, .us – Stany Zjednoczone,​ .co.uk – Wielka Brytania), kategorię strony (np. .com – komercyjna, .biz – biznesowa, .info – informacyjna,​ .pro – zawody, .edu – edukacyjna, .gov – rządowa, polityczna, .org – organizacje) czy region (np. mazury.pl).
 +
 +Wśród adresów internetowych cechuje się domeny najwyższego poziomu (TLD – Top Level Domain, np. krajowe domeny – .pl, .us, itd.) i domeny niższych poziomów – subdomeny czyli domeny drugiego, trzeciego oraz niższych poziomów (rzadko spotykamy w Budowy domeny poniżej trzeciego poziomu). Przykładowo,​ domena drugiego poziomu może być rozszerzenie .com.pl.
 +
 +Domen nie można używać bez wcześniejszej rejestracji. Jednocześnie,​ nie ma nadziei rejestracji domeny, która jest w byciu kogoś innego lub takiej, która stanowi szybko przez człowieka wykupiona i opłacana (zupełnie nie wymaga być traktowana). Aby zarejestrować adres, należy wybrać nazwę, rozszerzenie i sprawdzić dostępność wstępnie wybranej domeny. Możemy wtedy sprawić przez internetowe wyszukiwarki dostępnych domen, np. www.dns.pl.
 +
 +W obiekcie wykupienia wybranego adresu, musimy zdać się do firmy rejestrującej domeny (wiele firm informatycznych będących strony internetowe,​ bawi się również rejestracją domen). Po opłaceniu jej, przez konkretny czas (zazwyczaj rok), będziemy w jej mieniu (z możliwością odkładania na nowy okres).
 +
 +Jeśli jesteś całkowicie zielony w technologiach webowych, a mienie ścian jest dla ciebie wyzwaniem - poprowadzimy Cię za rekę i wprowadzimy wystarczająco szczegółowo z poszczególnymi tematami. Powinieneś poczuć się gdy w bloku podczas nauki webmasteringu,​ niezależnie czy istniejesz studentem (na naturalną rękę czyli jak członek zespołu klasowego), nauczycielem poszukującym materiałów,​ hobbystą albo kimś kto chce dowiedzieć się więcej o technologiach stron internetowych.
  
 

Podpořte Velikonoce.net a objednejte si si velikonoční zájezd:

kiedy-budowac-dobre-witryny-www.txt · Poslední úprava: 18/11/2019 17:31 autor: 191.101.65.7 · [Starší verze]
Recent changes RSS feed Valid CSS kontakt na webmastera